• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Foreign trips

Zájazdy

Print
There are no translations available.


1990 Taliansko - Olgiate Molgora - medzinárodný folklórny festival ponúkol možnosť stretnúť tancujúcich priateľov z iných krajín, hudba bola požičaná z FS Zobor z Nitry.
1992 Rumunsko - Peregu Mare - Slováci žijúci v zahraničí, hoci viedli jednoduchý život v chudobných pomeroch, nám dávali srdce na dlani.
Maďarsko - Godollo - vystúpenie na veľkolepom javisku mestského divadla.
Nemecko - Morlenbach - našli sme priateľov, s ktorými si máme čo povedať, pri večernej oslave na námestí Boris vstúpil do fontány.
Turecko - Mugla - turecký folklór je hlučný, dodnes nám hučí v ušiach streľba z pušiek, skoky z útesu do priezračného mora, drevený trójsky kôň.
1993 Taliansko - Sovico - prebúdzajú nás kostolné zvony, sprievod mestom sprevádzajú zvedavým pohľadom okoloidúci, my sa čudujeme zvláštnym "lyžičkám" vo vlasoch talianskych tanečníc a počúvame príjemné melódie vyludzované tradičnými drevenými píšťalami - "firlinfeu".
1994 Portugalsko - Vila Boa do Bispo - nekonečná trojdňová cesta, za oknom pustá kamenistá krajina a v autobuse vzniká súborová hymna, zastávky - Lurdy, Fatima, Zuzka spieva v katedrále Ave Maria a nám naskočí "husia koža", Atlantik studený, ochutnávka vína v Porte je príjemná.
1995 Nemecko - Morlenbach - opäť s priateľmi
Francúzsko - Gennetines - prvé z mnohých ďalších pozvaní na "Európsky grand bál", kde učíme tancovať slovenské tance.
1996 Poľsko - Jaroslaw - veľkolepý medzinárodný festival, more farieb, džavot ľudí, zmes piesní, stratený Janko.
Anglicko - Chester - vlhké počasie, igelitové šatky na hlavách, čaj o piatej na pozvanie primátorky, golfová lúka posiata žltými a bielymi loptičkami anglický "pub"
Francúzsko - Gennetines - na našich workshopoch počuť angličtinu, nemčinu, francúzštinu, poľštinu ...a všetci dupkajú jednokročky a dvojkročky
1997 Nemecko - Bad Sackingen - našich priateľov priťahujú slovenské tance a páčia sa im naše ľudové piesne, naučili sa "Nepi, Jano, nepi vodu, ..."
1998 Švédsko - Lund - na každom kroku je vám k dispozícii bicykel, vari všetci domáci jazdia na ňom, lampy a sviečky v oknách, monumentálne stavby z kameňa, na pobreží drevená chatrč - múzeum (čo more vyplavilo), plné kufre okruhliakov od mora
1999 Sardínia - Milis - zastavenie v Pise (je naozaj šikmá), cestovanie loďou, husto obývané pobrežie, vnútrozemie ostrova suché - obrovské kaktusy a fikusy v záhradách, korkové duby, "nuragy", starobylé mesto Tharros, vystúpenie v štýlovom amfiteátri a na štadióne pre niekoľkotisícový dav
Francúzsko - Gennetines - slovenský folklór pre všetkých zaujímavý
2000 Chorvátsko - Našice - chvíle strávené v spoločnosti zahraničných Slovákov sú vždy srdečné a ich pohostinnosť typická, hoci ďaleko od mora, kúpali sme sa v jazere
Nemecko - Morlenbach - priateľstvo prekvitá
Francúzsko - Montpellier - ubytovanie v kempingu nám umožnilo užiť si mora, slnka a piesku do vôle, naše vysúpenia v prímorských letoviskách si nenechalo ujsť množstvo ľudí, nezabudnuteľná pochúťka - mušle s omáčkou, čarovné mestečko Ganges v horách s jarmokom a úzkymi uličkami
Francúzsko - Gennetines - stretnutia so starými známymi sú očakávané a vždy nové
2001 Francúzsko - Paríž - naháňačka, nočná Eiffelovka, Moulin Rouge, stratili sme sprievodcu, ešte sa sem vrátime
Francúzsko - Gennetines - naše skupiny sa striedajú a pre každého nového je táto akcia zážitkom
Česko - Pardubice - konečne sme sa pretancovali do Čiech, srdečné privítanie perníkmi
2002 Nemecko - Morlenbach - festivalu sa zúčastnilo osem zahraničných skupín
Francúzsko - Gennetines - stále máme čo ponúkať a je o nás záujem
2003 Taliansko - Cavallino - ubytovanie v kempingu, relaxácia pri mori s nočným kúpaním, hra tieňov, večerné vystúpenia pre hostí, potlesk a volanie "..bravo, bravo bravissimo..."
Francúzsko - Gennetines - už sme tu ako doma.
2004 Nemecko - Morlenbach - tancovali sme aj "svadbu" a Nemci presne pochopili obsah obradu. Ani nedýchali.
Tunisko - Monastir - posun času spôsobil 3 dni čakania na kufre s krojmi a osobnými vecami. Ináč super, až na tie smradľavé ťavy.
2005 Chorvátsko - Našice - vystúpenia u Slovákov bývajú nezabudnuteľné
Sardínia - Milis - vďaka Giovannimu sme si užili romantické pláže ... Na vystúpeniach nás išli zodrať. A ! Spojka zostala na Sardínii.
Poľsko - Szydlow - slivkové hody a sviatok slivovice, čo viac si môžeme želať.
2006 Nemecko - Nürnberg - naša fotka na titulnej strane Katolíckych novín.
Slovinsko - Črnomelj - takto má vyzerať folklórny festival.
Poľsko - Szydlow - asi nám minulý rok nestačilo.
2007 Nemecko - Morlenbach - už roky stále dobrí priatelia.
Poľsko - Lodz - pekné mesto, vynikajúci ľudia a festival nemal chybu. Pivo so sirupom chutilo každému.
Poľsko - Szydlow - naša tanečníčka Marianna spadla vo víre tanca so starostom Jankom do ohňa. Bola by jej škoda??? Smile
2008 Taliansko - Cavallino - Zájazd ako má byť. Celý deň pri mori a večer tanec, spev a motorkári len s Harley-Davidson. Použili sme ich na nosenie cimbalu.
Česko - Pardubice - Vystúpenie bolo fajn, ale zábava kde hrali spolu Baldrián a Inovec nemala chybu.
Maďarsko - Budapešť - Veľmi srdečné prijatie slovákmi v Budapešti. Ďakujeme.
2010 Srbsko-Backi Petrovac - stretnutia so Slovákmi žijúcimi mimo Slovenska sú vždy dojímavé a milé.
2011 Sardínia - Milis - Inovec po 3 krát na Sardínii. Pre nás úspech, aj česť. Obrovský záujem bol okrem našich dievčat aj o slovenskú kapustnicu. Sardínčania sa len zalizovali.
Česko - Morava - Mikulov - malé mestečko, malé námestie, ale pocitom velikánsky festival u bratov Moravákov.
2012 Chorvátsko-Čepin - nádherný festival, srdeční ľudia, strhujúca chorvátska zábava,ale aj hrôzostrašný výlet na pietne miesto vojnou zničenej časti pekného Chorvátska. To všetko sa nedá zabudnúť.
2013 Slovinsko - Ptuj - Nádherný zážitok bol, keď sme vystupovali v školách a žiaci - "otroci" - s nami tancovali Kolo kolo mlynské a Tancuj tancuj vykrúcaj. Na vystúpeniach nám diváci tlieskali už po pár minútach tanca. A ešte, stratený Henrietin pas !!! To boli na hranici iné nervy.
2014 Česko - Pardubice - S priateľmi zo súboru Baldrián z Pardubíc sme v rieke Chrudimka utopili "Smrťku", aby už nikomu neubližovala.
Belgicko - Westerlo - Pekný festival aj zájazd, pre nás v novej krajine. Naša tanečníčka Táňa sa "obetovala" pre súbor a "hľadala" nové kontakty až do Mexika. A harmonikár Martin do Írska. Uvidíme, kto je lepší.
2015 Rumunsko - Lugoj - Po 25. rokoch opäť v Rumunsku. Milé prijatie, perfektná starostlivosť, super program a nádherný a veľkolepý festival, kde účinkovalo 6 krajín.
2016 Chorvátsko - Našice - Náš harmonikár Martin nesklamal ani na tomto zájazde. Ako "papučový fantóm" sa riadil heslom: "Kto sa ráno nehanbí, ten sa večer nezabával." Inak to bol pekný, krátky a milý výlet k Slovákom žijúcim v Chorvátsku.
2017 Taliansko - Potenza - Svadba, ktorú sme hrali až za Neapolom. Pozreli sme Pompeje, hudba hrala obrad, zatancovali sme cez svadbu a po taliansky sme začepili nevestu. Stihli sme aj kúpeľ.
Rumunsko - Calarasi - Inovec tretíkrát v Rumunsku. Privítanie, program, starostlivosť, festival, všetko super. Rumuni sú veľmi príjemní a pohostinní ľudia. Len more sme nevideli. Skúsime nabudúce.
2018 Česko - Praha - Krásne vianočné vystúpenie s mladou skupinou v Slovenskom dome v Prahe. Po vystúpení polnočná prehliadka vianočných trhov na Staromestskom a Václavskom námestí.
 

Podporujú nás

Facebook Image